co je boro billet box (www.e-smoke.sk)

Dino a jeho Billet Box, otec všetkých BORO systémov
 
Boro systém bol prvýkrát predstavený širokej verejnosti v roku 2012 spoločnosťou Billet Box Vapor. Zásluhy má na tom najme Doug Dino, ktorý celý koncept vymyslel a zrealizoval. Po 11 mesiacov usilovnej práce sa mu podarilo vlastnoručne vyhotoviť prvý prototyp Billet boxu. Jeho túžbou bolo kompaktné zariadenie, ktorý je odolný pádom, má veľkú nádržku a nevyžaduje výmenu batérie počas dňa.

Ako to vysvetľuje samotný duchovný otec Boro projektu, Doug Ding: „potreboval som vaporizér, ktorý mal všetky svoje „vnútornosti“ vo vnútri, kvôli povahe mojej práce (pády na zem, piliny, kovové hobliny), a aby to vyžadovalo len minimálnu, alebo vôbec žiadnu starostlivosť počas dňa, ako premotanie, časté plnenie tanku, alebo výmenu batérie počas dňa.“  Výsledkom jeho práce bol ikonický Billet Box, prvý svojho druhu, ktorý sa zapísal do histórie vapingu ako Rev1 Billet Box.

Boro Billet Box vape blog (www.e-smoke.sk)

Čo sú BORO zariadenia
 
Charakteristickým znakom Billet Boxu bola inovácia v podobe Boro Tanku, ktorý nahradil klasický atomizér so závitom. V súčasnosti sa termín „Boro zariadenia“ alebo tzv. „Boro Systemy“ používa na označenie všetkých vape zariadení, ktoré používajú Boro Tank System namiesto štandardného 510 atomizéra. Samotný názov Boro pochádza z borosilikátového skla, z ktorého je vyrobená nádržka.
Vo väčšine prípadov sa Boro System používa v špecializovanejších a špičkových high-end vape zariadeniach, avšak v poslednej dobe prerazil na širší trh a vidíme, že Boro systémy sú čoraz dostupnejšie a vyhľadávanejšie.
 

Boro Billet Box vape blog (www.e-smoke.sk)

Ako vyzerá BORO zariadenie
 
Štandardné BORO zariadenie je AIO (All in One) súprava v štýle všetko v jednom, napájaná meniteľnou batériou, ktorá používa nádržku Boro Tank. Všetky dôležité časti MODu, ako displej, tlačidlá a samotná BORO nádržka sa nachádzajú vo vnútri, v bezpečí, skryté pod panelom.

Boro Billet Box vape blog (www.e-smoke.sk)

Namiesto základni je mostík (Bridge)
 
Vo vnútri nádržky Boro Tank nájdeme namiesto klasickej základni tzv. mostík (Bridge)! Most riadi prúdenie vzduchu a na ňom je umiestnená špirálka resp. cievka (RBA cievka alebo továrenská cievka). Nastavenie prívodu vzduchu sa realizuje pomocou meniteľných vzduchových vložiek.
Boro tankom môžete ísť MTL alebo DL, na továrenské hlavy, ale aj na motacie RBA špirálky! Nemusíte vymeniť celý tank, stačí len nahradiť most vnútri Boro tanku!
Môžete mať napríklad mostík na konkrétny typ továrenskej hlavy (napr. DotAIO / PNP / RPM / Nord hlavy) a urobiť z neho motací RBA tank pre špirálky. Tento systém môže byť veľmi praktický užitočný, pokiaľ využívate viac platforiem cievok!

Boro Billet Box vape blog (www.e-smoke.sk)

Veľká vec schovaná v malej krabičke - výhody BORO systému
 
Okrem možnosti používania akýchkoľvek cievok -  či už továrenské, alebo RBA motacie - ďalším veľkým plusom Boro Billet Boxov je ich rozmer. Tento dizajn typu AIO, všetko v jednom, zmenšil celkovú hmotnosť a veľkosť celej sady (MOD + atomizér) do úhľadnej krabice, ktorá sa pohodlne zmestí do dlane. Kto by nechcel vreckové zariadenie, ktoré vyzerá sofistikovanejšie a dokáže poskytnúť lepší zážitok z vapovania ako PODový systém? Krabička chráni borosilikátovú nádržku a tak máte istotu, že pri nechcenom páde vám nepraskne sklíčko, ako sa to bežne stáva pri klasických sklenených atomizéroch.

Najlepšie BORO zariadenia 2023
 

Stubby AIO 80W Suicide Mods
Stubby 21 AIO je zariadenie typu všetko v jednom, ktoré využíva nádrž v štýle Boro. Vďaka kompatibilite s takmer všetkými tankami Boro je Stubby 21 AIO horúcim kandidátom u tých, ktorí milujú Boro-style zariadenia! Je napájaný batériou 18650, má výkon až 80W. Ako súčasť tohto AIO systému výrobca prináša aj jedinečný Stabby tank s objemom 8,5 ml v podobe RDTA atomizéru navrhnutého práve pre toto zariadenie. Vďaka jeho vlastnostiam je rozhodne neprehliadnuteľný a poteší nejedného DL, alebo MTL vapera.

 Stubby AIO 80W Suicide Mods (www.e-smoke.sk)

Veepon TITA X AIO MOD POD 60W
TITA X AIO je Boro AIO mod vo formáte Billet Box navrhnutý spoločnosťou Veepon. Je napájaný batériou 21700 prípadne 18650, má výkon 60W a dodáva sa s TITA Boro tankom, ako aj s redukciou (komínom) pre osadenie VPC žhavacimi hlavami. Bohaté príslušenstvo, elegancia. malé rozmery a možnosť personalizácie robí z tohto zariadenia jednotku medzi Boro zariadeniami.

Tita X AIO s BORO tankom (www.e-smoke.sk)

Cthulhu RBA AIO Box 60W White Delrin
Cthulhu RBA AIO predstavujeme ako najkompaktnejšieho zástupcu Boro zariadení. Šikovný Box AIO je napájaný jednou batériou typu 18650 a ponúka širokú škálu používania a bohaté príslušenstvo. Spolu s osadeným Shell CM RBA tankom si užijete prémiový MTL poťah, ktorý si môžete vyladiť do najmenších detailov. Tank ponúka aj možnosť používania so žhaviacimi hlavami Aspire Nautilus!

Cthulhu Shell CM RBA tank, ktorý obsahuje základňu na umiestnenie jednej špirálky

2.0 Box Mod 60W AIO by Ambition Mods and SunBox
Máme tu ďalší ambiciózny projekt z dielne Ambition Mods v kolaborácii s talianskym dizajnerským tímom SunBox! Nasledovníci Billet BOXov a fanúšikovia BORO tankových zariadenia budú nadšení z nového 2.0 Box Modu, ktorý je napájaný jednou batériou 18650, disponuje nastaviteľným výkonom 1~60W, 4ml nádržkou a je vybavený 0,91 palcovým OLED displejom!

AMBITION MODS AIO 2.0 BOX MOD 60W (www.e-smoke.sk)

BP Mods Insider RBA Tank
Obľúbený výrobca BP Mods prichádza s rozvinutým konceptom Insider pre luxusné Boro Billet Box tanky. Insider obsahuje širokú škálu príslušenstva, vďaka čomu ho skvelo využijete na MTL ,ako aj DL vaping.

BP MODS PIONEER INSIDER RBA TANK (www.e-smoke.sk)

Ether RBA Boro Tank by Suicide Mods x Vaping Bogan
Ak už ste vlastníkom Billet Boxu, Aspiree Boxu, Cthulhu AIO Boxu, Ambition Mods AIO Boxu, Vandy Vape Pulse AIO či Dovpo Abyss a chcete zo svojho zariadenia dostať maximum, Ether RBA je jednoznačne správnou voľbou!

Ether RBA Boro Tank (www.e-smoke.sk)